Jak wybrać

Podstawowe pytanie jak wybrać psychologa online, co przesądza o jego jakości. Oto kilka wskazówek:

1. Zobacz kim jest psycholog.
Jeśli jest profesjonalistą,  przedstawia się z imienia i nazwiska, podaje informacje o  wykształceniu oraz dane o przebytych kursach, doświadczeniu zawodowym. Pamiętaj, wizyta online to wizyta u lekarza duszy, sprawdzaj czy jego szkolenia trwały lata czy godziny.  

2. Zaufaj swojej intuicji.
Dobrze jest, gdy możesz zobaczyć jego zdjęcie. Osoba, która się ukrywa, nie może budzić zaufania. Zaufaj sobie - jeśli ci się nie spodoba, daruj sobie  z nią kontakt, poszukaj innej.

3. Sprawdź jego praktykę.
Dobrze jest gdy prowadzi praktykę nie tylko w wirtualnej rzeczywistości, ale również gabinet psychologiczny czy psychoterapeutyczny. To zwiększa jego doświadczenie. Idealnie, gdy pracuje w twoim mieście, zawsze możesz podjąć u niego realną terapię.

4. Psycholog bezpłatnie czy płatnie.
Darmowe porady są zwykle udzielane jednorazowo, może tyle wystarczyć. Jeśli zakładasz dłuższy kontakt, wybierz płatnych. Sprawdź jednak, czy poradnia psychologa online nie jest nastawiona na "zwykłe robienie pieniędzy" oferując  obok kontaktu "znakomite" programy, wykłady i filmy, które doprowadzą do zmiany twojego życia - to zwykła marketingowa gra o klienta. Od twoich problemów ważniejsze są twoje pieniądze.

5. Psycholog online czy zespół psychologów.
Zespół psychologów zawsze daje większą gwarancję profesjonalizmu, prowadzi zebrania zespołu, często korzysta z superwizji.  Warto to wziąć pod uwagę.